OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 Dwudziesta Dziewiąta Niedziela zwykła 

20 października 2019  

29nzc1. Wraz z całym Kościołem dzisiejszą niedzielę przeżywamy jako Światową Niedzielę Misyjną. Z tej racji gościmy w naszej parafii naszego współbrata o. Piotra Frosztęgę, który swoją misję kapłańską pełni w Mińsku na Białorusi. Ojciec misjonarz, po każdej Mszy Świętej w kruchcie kościoła będzie zbierał ofiary na budowę kościoła i klasztoru w Mińsku na Białorusi.


2. W dniu dzisiejszym zapraszamy na spotkanie Świeckiego Zakonu Karmelitańskiego i czcicieli Matki Bożej Szkaplerznej. Rozpocznie się konferencją o godz. 14.00, następnie odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 15.00 sprawowana będzie Eucharystia z nieszporami zakończona nabożeństwem szkaplerznym.


3. Dziś wieczorem o godz. 19.30 zapraszamy na Mszę Świętą z modlitwą o uzdrowienie, po niej na wieczór uwielbienia Pana. Do wspólnej modlitwy zaprasza „Grupa Chwały”.


4. We wtorek przypadnie wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.


5. Zbliża się miesiąc listopad poświęcony szczególnej pamięci modlitewnej o Zmarłych.
- W intencji Zmarłych poleconych naszej modlitwie w miesiącu listopadzie będziemy sprawować Mszę Świętą (w dni powszednie o godz. 8.00, a w niedziele o godz. 7.00), natomiast wieczorem o godz. 17.30 będziemy odmawiać różaniec wspominając imiona Zmarłych.


- Pragniemy również przypomnieć, że przyjmujemy także na Wypominki Roczne. W intencji Zmarłych poleconych naszej modlitwie w Wypominkach Rocznych w miesiącach od stycznia do października odprawiana jest codziennie Msza Święta (w dni powszednie o godz. 8.00, a w niedziele o godz. 7.00).


- Wypominki można składać w zakrystii, przy furcie klasztornej, a także w kancelarii parafialnej. Wypominki w przyszłą niedzielę oraz w uroczystość Wszystkich Świętych będą przyjmować także Siostry Karmelitanki Dzieciątka Jezus w kruchcie kościoła.

 

Komunikaty Kurii


- Neokatechumenat zaprasza na katechezę dla dorosłych i młodzieży do parafii św. Teresy
i św. Jana Bosko w Łodzi (ul. Kopcińskiego 1/3) w poniedziałek 21 października o godz. 19.00.


- Klub Ojca w Łodzi zaprasza na spotkanie z Ks. Abp. Grzegorzem Rysiem na temat Jak budować relacje w rodzinie? do Zespołu Szkół Salezjańskich w Łodzi (ul. Wodna 34)
w środę 30 października 2019 r. o godz. 19.30.


- Wydział Duszpasterstwa Młodzieży zaprasza na Noc Świętych w Archikatedrze Łódzkiej
w czwartek 31 października o godz. 19.15.

 

 

o.Piotr Bajorek OCD 

Łódź 

 20 października 2019