OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej

14 kwietnia 2019 

npc1. Dzisiaj o godz. 17.00 serdecznie zapraszamy

na nabożeństwo Gorzkich Żali.


2. W dniu dzisiejszym serdecznie zapraszamy na spotkanie Świeckiego Zakonu Karmelitańskiego i czcicieli Matki Bożej Szkaplerznej. Rozpocznie się konferencją o godz. 14.00, następnie odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 15.00 sprawowana będzie Eucharystia z nieszporami zakończona nabożeństwem szkaplerznym.


3. Dzisiaj odbędzie się spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, początek spotkania o godz. 17.00.


4. W dniu dzisiejszym po Mszach Świętych można złożyć ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Ofiary zbiera nasza Asysta.


5. Dzisiaj od 9.00 do 14.30 zapraszamy na kiermasz świąteczny prac wykonanych ręcznie przez uczestników Terapii Zajęciowej „Słyszę Serce” z ul. Skarbowej 28. Dochód z kiermaszu będzie przeznaczony na rehabilitację osób niepełnosprawnych związanych ze Stowarzyszeniem.


6. Spowiedź przedświąteczna w naszym kościele odbędzie się według następującego porządku: w Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek i Wielką Środę: rano o godz. 8.00; wieczorem od godz. 17.30 do 18.30; w Wielki Czwartek i Wielki Piątek w godzinach od 9.00 do 12.00 i od 15.00 do 17.30; w Wielką Sobotę od godz. 9.00 do 17.00. Przypominamy, że nie będziemy spowiadać w Niedzielę Zmartwychwstania i w Poniedziałek Wielkanocny.


7. W Wielki Czwartek rozpoczniemy Święte Triduum Paschalne Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pańskiego. Dla nas wierzących jest to najważniejszy i najświętszy czas w ciągu całego roku. Uczyńmy wszystko, abyśmy w te dni oderwali się od spraw tego świata, by móc przeżywać bardzo osobiste i głębokie spotkanie z Jezusem, szczególnie podczas liturgii i adoracji Najświętszego Sakramentu.


 Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do godz. 21.00. W tym dniu nie odprawia się Mszy Świętej porannej.


 W Wielki Piątek adoracja od godz. 9.00, nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 15.00. Liturgię Męki Pańskiej rozpoczniemy o godz. 18.00. Ofiary składane podczas adoracji Krzyża zostaną przeznaczone na potrzeby Kościoła w Ziemi Świętej. Adoracja Pana Jezusa w Grobie Pańskim do godz. 21.00. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.


 W Wielką Sobotę adoracja od godz. 9.00. Święcenie pokarmów na stół wielkanocny w godz. od 9.00 do 17.00. Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 19.00. Prosimy o przyniesienie świec na liturgię.


 W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian, Przyjaciół i Dobrodziejów naszego klasztoru na Mszę Świętą Rezurekcyjną o godz. 6.00 rano, którą odprawimy w Waszych intencjach. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 7.00 rano, następna Msza Święta zostanie odprawiona o godz. 8.30.


8. W Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte będziemy sprawować według porządku niedzielnego. W tym dniu, nasza Asysta będzie zbierać ofiary do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski.


9. Kancelaria Parafialna w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę będzie nieczynna. 

 

o.Piotr Bajorek OCD

Łódź

14 kwietnia 2019