OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA TRÓJCY NAJŚWIĘTSZEJ 

16 Czerwca 2019

trjca 1. W dniu dzisiejszym serdecznie zapraszamy na spotkanie Świeckiego Zakonu Karmelitańskiego i czcicieli Matki Bożej Szkaplerznej. Rozpocznie się konferencją o godz. 14.00, na-stępnie odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 15.00 sprawowana będzie Eucharystia z nieszporami zakończona nabożeństwem szkaplerznym.


2. W miesiącu czerwcu serdecznie zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które sprawujemy codziennie po Mszy Świętej wieczornej.


3. Dzisiaj o godz. 19.00 zapraszamy na koncert organowy uczniów Zespołu Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Łodzi. W programie utwory organowe Bacha, Sawy i innych kompozytorów. W ramach koncertu wystąpią również soliści – studenci Akademii Muzycz-nej w Łodzi: Małgorzata Miszkiewicz (sopran) oraz Jan Okraska (bas), którzy zaśpiewają pieśń „Ave Maria” w interpretacji różnych autorów.


4. W czwartek 20 czerwca będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chry-stusa – Boże Ciało. O godz. 10.00 będziemy sprawować uroczystą Mszę Świętą połączoną z procesją eucharystyczną ulicami naszej parafii: Czereśniową do muzeum na placu Pamięci Narodowej, Zgierską, Truskawkową, Kruszynową do kościoła. Procesję zakończmy na schodach wejściowych do naszej świątyni. Zachęcamy do licznego udziału w procesji, która jest naszym wspólnym świadectwem wiary w tajemnicę Eucharystii. Prosimy o pomoc w przygotowaniu ołtarzy i przyozdobieniu trasy procesji. Do udziału w procesji serdecznie za-praszamy dzieci, które przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej. Prosimy także, aby dziewczynki sypały Panu Jezusowi kwiaty. W Boże Ciało nie będzie Mszy Świętej o godz. 11.30.


5. Serdecznie zapraszamy na procesje eucharystyczne w oktawie Bożego Ciała, które odbywać się będą wraz z nabożeństwem czerwcowym po Mszy Świętej o godz. 18.00.


6. Asysta Karmelitańska serdecznie zaprasza do udziału w pielgrzymce do Niepokalanowa i okolic. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę 6 lipca br. Szczegóły na ogłoszeniu w kruchcie kościoła.

 

KOMUNIKATY


* Centralne łódzkie obchody Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa odbędą się we czwartek 20 czerwca br. Rozpoczną się Mszą Świętą pod przewodnictwem Ks. Abp. Grzegorza Rysia o godz. 9.30 w kościele Matki Boskiej Zwycięskiej w Łodzi (ul. Łąkowa), po której wyruszy procesja do czterech ołtarzy kończąca się w Bazylice Archikatedralnej.

 

 

o.Piotr Bajorek OCD

Łódź

16 Czerwca 2019