OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Trzecia Niedziela Adwentu

16 grudnia 2018 r

3nac

1. W dniu dzisiejszym zapraszamy na spotkanie Świeckiego Zakonu Karmelitańskiego i czcicieli Matki Bożej Szkaplerznej. Rozpocznie się konferencją o godz. 14.00, następnie odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 15.00 sprawowana będzie Eucharystia z nieszporami zakończona nabożeństwem szkaplerznym.


2. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszamy dzisiaj na godz. 17.30 do sali parafialnej, następnie na Mszę Świętą i spotkanie formacyjne.


3. Dziś po Mszy Świętej o godz. 18.00 bardzo serdecznie zapraszamy na występ grupy artystycznej Twierdza Pamięć w składzie Urszula i Jarosław Paczyńscy oraz Tomasz Bieszczad. Myślą przewodnią programu jest upamiętnienie 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Program wypełnią znane oraz autorskie utwory patriotyczne.


4. W piątek 21 grudnia o godz. 16.00 odbędzie się wigilia dla naszych samotnych i potrzebujących Parafian. Dzisiaj po Mszach Świętych można złożyć ofiary do puszek na ten cel. Pomóżmy najbardziej potrzebującym z naszej wspólnoty parafialnej godniej przeżyć Boże Narodzenie.


5. Spowiedź święta przedświąteczna odbędzie się w czwartek, piątek i sobotę: rano od godz. 8.00 do 9.00, wieczorem od godz. 17.00 do 19.00. Przypominamy, że nie będziemy spowiadać w pierwszy i drugi dzień świąt.


6. W piątek 21 grudnia o godz. 19.00 „Grupa Chwały” zaprasza na Mszę Świętą z modlitwą o uzdrowienie, po której odbędzie się „Wieczór Uwielbienia Pana”.


7. Wspólnota Święckiego Zakonu serdecznie zaprasza na spotkania biblijne – rozważanie Pisma Świętego metodą lectio divina. Spotkanie odbędzie się w przyszłą sobotę o godz. 12.30 w sali Świeckiego Zakonu (wejście od kancelarii).


8. W kruchcie kościoła, w zakrystii, przy furcie i w kancelarii (w godz. urzędowania) można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy dzieciom.


9. W zakrystii, przy furcie klasztornej i w kancelarii (w godz. urzędowania) można za-opatrzyć się w opłatki wigilijne.


10. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych będzie można złożyć ofiary do puszek na Fundusz Ochrony Macierzyństwa im. Stanisławy Leszczyńskiej. Ofiary będzie zbierać nasza Asysta.


11. Ogłoszenie Kurii
Zapraszamy do udziału w koncercie „Betlejem w Łodzi”, jaki odbędzie się w Atlas Arenie 12 stycznia (sobota) 2019 roku o godz. 18.00. To niezwykły koncert kolęd z różnych stron świata, podczas którego wystąpią między innymi Kayah, Kamil Bed-narek, Dawid Kwiatkowski, Antonia Krzysztoń, Mate.O wraz z Orkiestrą AUKSO. Podczas koncertu będziemy łamać się opłatkiem z Ks. Abp. Grzegorzem Rysiem oraz śpiewać nasze polskie kolędy. Bilety na to wydarzenie są do nabycia na stronie: www.betlejemwpolsce.pl

 

Piotr Bajorek OCD

Łódź

16 grudnia  2018 r.