OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Czwarta Niedziela Wielkanocna

12 maja 2019

niedziela dobrego pasterza1. W dniu dzisiejszym obchodzimy NIEDZIELĘ DOBREGO PASTERZA. Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania do służby Bożej w Kościele. Z tej racji gościmy braci kleryków z naszego zakonnego Wyższego Seminarium Duchownego w Poznaniu. Po Mszy Świętej w kruchcie kościoła bracia klerycy będą prosić o ofiary na utrzymanie naszego Seminarium.


2. Dziś wieczorem zapraszamy na Mszę Świętą z modlitwa o uzdrowienie. W programie: o godz. 18.00 modlitwa wstawiennicza w kaplicy pod kościołem, o godz. 19.00 w kościele mo-dlitwa różańcowa, a po niej o godz. 19.30 Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie.


3. W dniu jutrzejszym o godz. 17.00 Ksiądz Biskup Ireneusz Pękalski udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży. Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w tym ważnym wydarzeniu w życiu naszej parafii.


4. We wtorek w liturgii będziemy obchodzić święto św. Macieja, Apostoła.


5. W czwartek święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika – Patrona Polski.


6. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych będzie można złożyć ofiary na leczenie sześciolet-niego chorego Kubusia, podopiecznego Fundacji „Kawałek Nieba”, który wymaga bardzo kosztownej terapii. Rodzice Kubusia bardzo proszą o wsparcie.

 

KOMUNIKAT KURII


- Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi informuje, że w sobotę 18 maja 2019 r. o godz. 10.00 Ks. Abp Grzegorz Ryś Metropolita Łódzki udzieli święceń diakonatu 7 alumnom roku piątego. Na-tomiast w sobotę 25 maja o godz. 10.00 udzieli święceń kapłańskich 9 diakonom. Obie uroczystości odbędą się w Bazylice Archikatedralnej w Łodzi. Zapraszamy do udziału w uroczystościach i prosimy o modlitwę w ich intencji.
(Przyjmujący święcenia, w poprzedzającym je tygodniu, odprawią rekolekcje. Prosimy o modlitwę w ich intencji, aby uprosić potrzebne dla nich łaski. Wyrażamy jednocześnie głęboką wdzięczność za modlitwy, ofiary duchowe i materialne, przez które wspierane jest Seminarium.)

 

Pragniemy podzielić się z Wami smutną wiadomością. W piątek w godzinach porannych

odszedł do Pana po wieczną nagrodę

nasz współbrat o. Tymoteusz Frączek

- w 87 roku życia, w 67 roku życia zakonnego i w 60 roku życia kapłańskiego (16 maja br. miał obchodzić Jubileusz 60-lecia kapłaństwa).
Uroczystości pogrzebowe śp. o. Tymoteusza odbędą się w środę 15 maja br. w naszym kościele: o godz. 11.00 nastąpi wprowadzenie do kościoła, o godz. 12.00 odbędzie się Msza Święta pogrzebowa, której będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Ireneusz Pękalski. Następnie ciało Zmarłego zostanie złożone na cmentarzu św. Rocha. Polecamy duszę śp. o. Tymoteusza Waszej modlitewnej pamięci. Wieczny odpoczynek...

 

o.Piotr Bajorek OCD

Łódź

12 maja 2019