OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dwudziesta ósma Niedziela zwykła

14 pażdziernika 2018 r.

isc za jezusem

1. W dniu dzisiejszym o godz. 14.30 grupa „Pieta” zaprasza na spotkanie modlitewne.


2. W tym roku przypada 49. rocznica śmierci kandydata na ołtarze Sługi Bożego o. Anzelma Gądka – założyciela Zgromadzenia Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus. Z tej racji dzisiaj o godz. 13.00 w zostanie odprawiona Msza Święta dziękczynna za powołanie i świętość życia Sługi Bożego oraz o łaskę jego beatyfikacji. Eucharystii będzie przewodniczył i homilię wygłosi ks. dr Sławomir Sosnowski rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi.


3. Młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy dzisiaj na Mszę Świętą o godz. 18.00, a po niej na spotkanie.


4. W dniu dzisiejszym z okazji Dnia Papieskiego po Mszach Świętych można złożyć ofiary na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.


5. W ciągu tygodnia w liturgii:


- jutro uroczystość św. Teresy od Jezusa,

dziewicy, doktora Kościoła,

Naszej Matki i Reformatorki Zakonu;


- we wtorek wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej;


- we środę wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego,

biskupa i męczennika;


- w czwartek święto św. Łukasza, Ewangelisty;


- w sobotę wspomnienie św. Jana Kantego, kapłana.


6. Przyszłą niedzielę wraz z całym Kościołem będziemy przeżywać jako Światową Niedzielę Misyjną. Z tej racji będziemy gościć w naszej parafii naszego współbrata o. Jurija Kułaja, który swoją misję kapłańską pełni w Miadziole na Białorusi. Ojciec misjonarz, po każdej Mszy Świętej w kruchcie kościoła będzie zbierać ofiary na potrzeby misji na Białorusi.


7. W przyszłą niedzielę zapraszamy na spotkanie Świeckiego Zakonu Karmelitańskiego i czcicieli Matki Bożej Szkaplerznej. Rozpocznie się konferencją o godz. 14.00, następnie odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 15.00 sprawowana będzie Eucharystia z nieszporami zakończona nabożeństwem szkaplerznym.


8. Zbliża się miesiąc listopad, poświęcony szczególnej pamięci modlitewnej o Zmarłych. W intencji Zmarłych poleconych naszej modlitwie codziennie będziemy sprawować Mszę Świętą (w dni powszednie o godz. 8.00, a w niedziele o godz. 7.00), natomiast wieczorem o godz. 17.30 będziemy odmawiać różaniec wspominając imiona Zmarłych. Wypominki można składać w zakrystii, przy furcie klasztornej, a także w kancelarii parafialnej.

 

  o.Piotr Bajorek OCD

Łódź

14 pażdziernika 2018 r.