OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 Dwudziesta Czwarta Niedziela zwykła 

15 września 2019  

24nzc

1. Dziś rozpoczyna się IX Tydzień Wychowania pod hasłem „Nauczycielu, gdzie mieszkasz?”. Niech troska o wychowanie młodego pokolenia będzie naszym wspólnym wysiłkiem.


2. W dniu dzisiejszym o godz. 19.00 zapraszamy na Mszę Świętą z modlitwą o uzdrowienie i uwielbienie Najświętszego Sakramentu.


3. Dzisiaj po Mszach Świętych można złożyć ofiary na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Ofiary zbiera nasza Asysta Karmelitańska.


4. W ciągu tygodnia w liturgii:


- w poniedziałek świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa;


- we wtorek święto św. Alberta Jerozolimskiego, biskupa i Prawodawcy Naszego Zakonu;


- w środę święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, Patrona Polski;


- w piątek wspomnienie świętych męczenników Andrzeja, kapłana, Pawła i Towarzyszy, męczenników z Korei;


- w sobotę święto św. Mateusza apostoła i ewangelisty.


5. W dniu 28 września (w ostatnią sobotę miesiąca), Asysta Karmelitańska organizuje coroczną pielgrzymkę parafialną do Sanktuarium Matki Bożej Jasnogórskiej w Częstochowie. W drodze powrotnej nawiedzenie Najświętszej Maryi Panny w Gidlach. Zapisy przy furcie klasztornej, bądź w zakrystii. Szczegółowy program w kruchcie kościoła.


6. Rodziców, którzy pragną, by ich dzieci przyjęły Pierwszą Komunię Świętą w naszym kościele prosimy o dokonanie zapisu w kancelarii parafialnej do końca września br. Pierwsza Komunia Święta w przyszłym roku odbędzie się w niedzielę 31 maja 2019 roku o godz. 11.30. Spotkanie rozpoczynające przygotowanie odbędzie się w pierwszy piątek miesiąca października po Mszy Świętej wieczornej.


7. Młodzież naszej parafii z klasy siódmej i ósmej, która pragnie przystąpić do Sakramentu Bierzmowania w naszym kościele prosimy o dokonanie zapisu swego udziału w katechezie przygotowującej w kancelarii parafialnej do końca września. Bierzmowanie odbędzie się w pierwszej klasie liceum.

 

Komunikaty Kurii


- 17 września 1939 roku, zgodnie z radziecko-niemieckim porozumieniem zawartym w tajnym protokole paktu Ribbentrop-Mołotow, Związek Radziecki zaatakował Polskę. Z racji 80. rocznicy tych wydarzeń oraz obchodzonego Dnia Sybiraka zapraszamy do Bazyliki Archikatedralnej w Łodzi we wtorek 17 września o godz. 12.00 na Mszę Świętą pod przewodnictwem Ks. Abp. Grzegorza Rysia, by uczcić pamięć o bohaterskich obrońcach naszej Ojczyzny i oddać hołd Rodakom zesłanym na Syberię, do Kazachstanu czy Rosji.

 

 

o.Piotr Bajorek OCD

Łódź

15 września 2019